تقریر بحث السید البروجردی (کتاب)

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمولف این کتاب فقیه طائفة آیة الله عظمی بروجردی نور الله مضجعه است که به دست علامة مدقق آیة الله حاج شیخ علی پناه اشتهاردی نوشته وتقریر گشته است.


نگارش تقریرات

[ویرایش]

نقش مهم نگارش تقریرات توسط محققین و مدققین برجسته در انعکاس آراء فقها و مجتهدین و بیان نظریه‌های استدلالی آنان در فقه و اصول بر اهالی فضل و علم پوشیده نیست، تقریراتی که با زحمت و تلاش فراوان به دست آمده و اینگونه منقح گشته، تا جایی که این تقریرات به معیار و وسیله‌ای برای شناخت میزان علمیت فقیهی که مباحثش تقریر گشته مبدل شده است. حوزه‌های علمی شیعه نیز با این روش نگارش شناخته شده‌اند و مقررین نیز عادتا به واسطه همین راه از سوی اساتیدشان در دو علم فقه و اصول به درجه اجتهاد نائل می‌شوند.

معرفی کتاب

[ویرایش]

کتاب حاضر تقریرات فقهی مباحث فقیه طائفة و مرجع بزرگوار آیة الله عظمی بروجردی (نور الله مضجعه) است که توسط استاد نخبه محققین جناب علامة مدقق آیة الله حاج شیخ علی پناه اشتهاردی دامت برکاته نگاشته شده است. مقرر در این باره اینگونه میگوید: «و بعد فهذا هو تقریر بحث سید الفقهاء و المجتهدین الذی الزمان بمثله لعقیم، سیدنا الاستاذ الاعظم و الطود العظیم العالی المرجع الدینی العام فی زمانه الحاج آقا حسین الطباطبائی البروجردی قدس سره الشریف من بحث القبلة و الستر و الساتر و شرائط لباس المصلی.»
[۱] تقریر بحث السید البروجردی، شیخ علی پناه اشتهاردی، ج۱، ص۴.


چاپ کتاب

[ویرایش]

مؤسسه نشر اسلامی وابسته به جامعه مدرسین قم در راستای وفای به عهد خویش در احیاء علوم اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین و خدمت رسانی به حوزه‌های علمیة پروژه چاپ و نشر این تقریرات را عهده دار گشت.

پانویس

[ویرایش]
 
۱. تقریر بحث السید البروجردی، شیخ علی پناه اشتهاردی، ج۱، ص۴.


منبع

[ویرایش]

نرم افزار جامع فقه اهل بیت، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی.جعبه ابزار