سید محمد حسین میر سجادی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف«آیة الله سید محمد حسین میر سجادی»، فرزند مرحوم آیة الله سید میر بادکوبه‌ای (مرحوم سید میر بادکوبه‌ای داماد مرحوم سید ابو الحسن اصفهانی قدس سره بودند) و نوه دختری مرحوم سید ابو الحسن اصفهانی می‌باشند.


معرفی اجمالی

[ویرایش]
ایشان در ۱۲ شعبان سال ۱۳۵۷ ق/ ۱۳۱۷ ش، در نجف اشرف متولد شده و در سن ۱۳ سالگی مشغول به تحصیل علوم دینی در حوزه نجف اشرف گردید.

← اساتید


ایشان، پس از تکمیل مقدمات و سطح در سال ۱۳۷۸ در دروس فقه و اصول بزرگان و اساتید وقت در نجف اشرف شرکت کردند که بیشترین بهره را از درس مرحوم آیة الله العظمی خویی بردند و دارای اجازه اجتهاد از مرحوم آیة الله العظمی سید محمود شاهرودی و آیة الله العظمی شیخ باقر زنجانی بوده است.

هجرت به ایران

[ویرایش]

در سال ۱۳۶۳ ش، اجبارا به واسطه اوضاع نابسامان عراق در زمان حکومت بعث، به ایران هجرت کردند و بعد از پیشنهادهای مختلف برای اقامت در شهرهای قم و مشهد و تهران، ایشان طبق استخاره، تهران را برای اقامت انتخاب کردند و در آن جا مشغول تدریس در حوزه علمیه امام محمد تقی علیه‌السّلام و مدرسه آیة الله مجتهدی شدند. هم چنین به تدریس خارج فقه از روی متن « وسیلة النجاة » مرحوم سید ابو الحسن اصفهانی و تدریس خارج اصول همت نهادند.
بعضی از تقریرات ایشان در رجال و اصول، مانند « الهدایة الی غوامض الکفایة » به چاپ رسیده است.

پانویس

[ویرایش]منبع

[ویرایش]

نرم افزار جامع اصول فقه، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی.


جعبه ابزار